Zamówienia dotyczące papierowych numerów "Palestry" oraz książek proszę składać za pomocą poczty elektronicznej na adres , podając:

  1. tytuł zamawianej publikacji książkowej lub numer i roczniki zamawianej "Palestry"
  2. liczbę egzemplarzy
  3. dane kontaktowe wraz z numerem telefonu

Dziękujemy,
Zespół redakcyjny "Palestry"

powrót

AKTUALNOŚCI

  • "Dyrektywa o prawach akcjonariuszy. Studium tworzenia prawa i przewodnik po dyrektywie", Krzysztof Grabowski, Kraków-Warszawa 2014, ss. 430

    W ostatnich dniach września bieżącego roku nakładem Domu Wydawniczego Instytutu Allerhanda ukazało się pierwsze wydanie książki Krzysztofa Grabowskiego - eksperta rynku kapitałowego i ładu korporacyjnego, doktora nauk prawnych, wykładowcy Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie pt. "Dyrektywa o prawach akcjonariuszy. Studium tworzenia prawa i przewodnik po dyrektywie". „Książka doktora Krzysztofa Grabowskiego dotyczy zagadnień o wysokiej istotności dla życia społeczno-gospodarczego w Polsce i Unii Europejskiej. Tematyka w niej zawarta ma również istotne znaczenie dla rozwoju gospodarczego Polski – tym bardziej, że kwestia ochrony praw akcjonariuszy ma szczególny walor praktyczny w kraju rozwijającego się w dalszym ciągu rynku kapitałowego. W istocie bowiem prawo rynku kapitałowego opiera się na dwóch pryncypiach – ochronie inwestora i zarazem ochronie akcjonariusza – które stanowią czasami jedność.” - czytamy w opinii prof. dr hab. Aleksandra Chłopeckiego.

    Patronat medialny nad publikacją objęła "Palestra"