Zamówienia dotyczące papierowych numerów "Palestry" oraz książek proszę składać za pomocą poczty elektronicznej na adres , podając:

 1. tytuł zamawianej publikacji książkowej lub numer i roczniki zamawianej "Palestry"
 2. liczbę egzemplarzy
 3. dane kontaktowe wraz z numerem telefonu

Dziękujemy,
Zespół redakcyjny "Palestry"

powrót

AKTUALNOŚCI

 • MOOT UW 2018, 12-13 kwietnia 2018 r.

  UW MOOT jest pierwszą tego typu inicjatywą organizowaną przez Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Konkurs polegający na symulacji procesu w postępowaniu arbitrażowym w formule „moot court” skierowany jest do studentów studiów prawniczych lat I-III z wszystkich wydziałów prawa w Polsce. Jego celem jest promocja alternatywnych metod rozwiązywania sporów, a także rozwijanie praktycznych umiejętności prawniczych, takich jak zdolność przemawiania, rzeczowa argumentacja, czy współpraca w ramach tworzonego zespołu. Udział w UW MOOT jest również okazją do zaprezentowania zdobytej już teoretycznej wiedzy w praktyce i zawarcia nowych interesujących znajomości. Ponadto stanowi świetne przygotowanie do tego typu prestiżowych konkursów międzynarodowych.

  W tym roku dobiega już końca III Edycja UW MOOT. Uczestnicy zorganizowani w dwuosobowe drużyny mieli dotychczas za zadanie przygotować esej zawierający odpowiedzi na pytania zadane w opublikowanym kazusie (przygotowanym przez Kancelarię FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz). W dniach 12-13 kwietnia w gmachu Sądu Najwyższego odbędzie się etap ustny, w wyniku którego zostaną wyłonieni zwycięzcy konkursu. Osiem najlepszych drużyn zmierzy się ze sobą przed profesjonalnym składem sędziowskim, wcielając się w przydzieloną uprzednio w drodze losowania rolę powoda lub pozwanego. Prócz przedstawienia ustnej argumentacji zgodnej ze swoją rolą uczestnicy muszą się przygotować na spontaniczne pytania ze strony arbitrów.

  Pierwszego dnia w salach B i F odbędą się ćwiećfinały i półfinały. Drugiego dnia w Sali A dwie najlepsze drużyny powalczą o tytuł zwycięzcy III Edycji UW MOOT, a także o atrakcyjne nagrody rzeczowe: voucher na kurs języka angielskiego dla prawników w szkole Legal English SAWICKI LLB, a także możliwość odbycia płatnych praktyk w Kancelarii Łaszczuk. Również zdobywców drugiego miejsca czeka możliwość odbycia płatnych praktyk - w Kancelarii Clifford Chance.

  Więcej informacji o konkursie znajdą państwo na stronie http://uwmoot.com/. Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnego fanpage’a konkursu https://www.facebook.com/uwmoot/, gdzie już wkrótce pojawi się formularz zgłoszeniowy dla widowni (zapisy obowiązkowe).

  Zapraszamy także do śledzenia Sponsorów Konkursu:

  Stowarzyszenia Odpowiedzialni.pl (z bieżącą działalnością Stowarzyszenia można się zapoznać pod: https://www.facebook.com/odpowiedzialnipl/)

  Wolters Kluwer (zachęcamy do odwiedzenia stron: www.lexoteka.pl oraz http://www.student.lex.pl/newsletter)

  InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń (https://www.interrisk.pl/ )

   

  Partnerami Konkursu są: Sawicki.LLB (polecamy darmowy e-book z serii Understanding Legal Translations do pobrania: http://bit.ly/_LEGAL_TRANSLATIONS_e-book ), Kancelaria Łaszczuk i Wspólnicy, Kancelaria Clifford Chance, Kancelaria Weil, Wydawnictwo C.H. Beck, Wydawnictwo Od.Nowa.

  Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytet Warszawski, Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej, Sąd Najwyższy oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych

  Patronat medialny nad UW MOOT 2018 sprawują: Uniwerek.TV, Radio Kampus, Palestra, portal studentprawa.pl