Zamówienia dotyczące papierowych numerów "Palestry" oraz książek proszę składać za pomocą poczty elektronicznej na adres , podając:

 1. tytuł zamawianej publikacji książkowej lub numer i roczniki zamawianej "Palestry"
 2. liczbę egzemplarzy
 3. dane kontaktowe wraz z numerem telefonu

Dziękujemy,
Zespół redakcyjny "Palestry"

powrót

AKTUALNOŚCI

 • Wieczór autorski – Słownik Biograficzny Adwokatów Polskich, Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie, 21 lutego 2018 r.

  Pismo Adwokatury Polskiej „PALESTRA” oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie zaprasza na wieczór autorski poświęcony wyjątkowej publikacji pt. Słownik Biograficzny Adwokatów Polskich, które odbędzie się 21 lutego 2018 r. o godzinie 18:00 w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

  Wydarzenie, wpisuje się w trwające obchody 100 – lecia Adwokatury Polskiej i związane jest z pojawieniem się tomu trzeciego Słownika Biograficznego Adwokatów Polskich, na który składa się 330 biogramów adwokatów zmarłych w latach 1945-2010, z czego najwięcej warszawskich (około połowy).

  W tomie, znajdują się życiorysy tak ważnych i wybitnych stołecznych adwokatów, jak: Bolesław Bielawski, Witold Bayer, Wacław Bitner, Stanisław Garlicki, Stefan Glaser, Andrzej Grabiński, Zdzisław Krzemiński, Rafał Lemkin, Stanisław Mikke, Olgierd Missuna, Jan Nowodworski, Jadwiga Rutkowska, Jolanta Szymanek-Deresz, Tadeusz de Virion, Edward Wende, Helena Wiewiórska i wielu innych

  W spotkaniu, udział wezmą: adw. Czesław Jaworski, redaktor naczelny „PALESTRY”, adw. prof. UW. Adam Redzik, prof. Marek Gałęzowski oraz adw. dr Marcin Zaborski zaś prowadzącym będzie redaktor Michał Dobrołowicz.

  Wieczór autorski będzie doskonałą okazją do rozmowy o Adwokaturze, do której wszystkich zapraszamy!