Zamówienia dotyczące papierowych numerów "Palestry" oraz książek proszę składać za pomocą poczty elektronicznej na adres , podając:

 1. tytuł zamawianej publikacji książkowej lub numer i roczniki zamawianej "Palestry"
 2. liczbę egzemplarzy
 3. dane kontaktowe wraz z numerem telefonu

Dziękujemy,
Zespół redakcyjny "Palestry"

powrót

AKTUALNOŚCI

 • Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt.: "Konfiskata mienia w Polsce i wysiłki na rzecz restytucji", Warszawa, 28-30 czerwca 2017 r.

  W imieniu Organizatorów (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Loyola Law School z Katolickiego Uniwersytetu Loyola - Marymount w Los Angeles) zapraszamy do uczestnictwa w Międzynarodowej Konferencji Naukowej poświęconej konfiskacie mienia w Polsce. Program Konferencji przewiduję dyskusję nad prawnymi uwarunkowaniami konfiskaty mienia jak również jego ewentualnej restytucji. W dyskusji wezmą udział: przedstawiciele środowiska nauki, adwokaci a także przedstawicieli władz państwowych. Uczestnikami Konferenci będą również goście z zagranicy, w szczególności ze Stanów Zjednoczonych oraz państw, które mają podobne do polskich doświadczenia historyczne (kraje Europy Środkowo-Wschodniej w tym: Czechy, Słowacja, Węgry). Program Konferencji zakłada szerokie uwzględnienie poglądów zarówno zwolenników restytucji skonfiskowanego mienia jak i przeciwników takiego rozwiązania.

  Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Konferencji pod adresem: http://www.restitutionconference.pl/

   

  http://www.restitutionconference.pl/