Zamówienia dotyczące papierowych numerów "Palestry" oraz książek proszę składać za pomocą poczty elektronicznej na adres , podając:

  1. tytuł zamawianej publikacji książkowej lub numer i roczniki zamawianej "Palestry"
  2. liczbę egzemplarzy
  3. dane kontaktowe wraz z numerem telefonu

Dziękujemy,
Zespół redakcyjny "Palestry"

powrót

AKTUALNOŚCI

  • Zmarł adw. Andrzej Warfołomiejew, członek Kolegium Redakcyjnego "Palestry"

    Redakcja w głębokim żalu informuje, że 11 lutego bieżącego roku zmarł nagle wieloletni członek Kolegium Redakcyjnego "Palestry" adw. Andrzej Warfołomiejew.

    Adw. Andrzej Warfołomiejew urodził się w 1939 roku. W latach 1982-1994 członek Zespołu Adwokackiego nr 20 w Warszawie. Od 1994 roku wykonywał praktykę adwokacką w indywidualnej Kancelarii Adwokackiej. W praktyce adwokakackiej zajmował się prawem podatkowym, finansowym, europejskim i morskim. Adw. Andrzej Warfołomiejew przez wiele lat pełnił funkcje samorządowe, zarówno w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie jak i Naczelnej Radzie Adwokackiej (w latach 1983-89 Członek Komisji Rewizyjnej Izby Adwokackiej w Warszawie, w latach 1989-1995 Skarbnik Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, w latach 1995-1998 Członek Komisji Doskonalenia Zawodowego NRA, w latach 1986-1992 Członek Komisji Inwestycyjno-Finansowej NRA, w latach 2001-2004 Członek Naczelnej Rady Adwokackiej, w latach 2001-2007 roku Przewodniczący Komisji Finansowej NRA). Adw. Andrzej Warfołomiejew był wychowacą wielu aplikantów adwokakich. Wykładowca Działu Szkolenia Aplikantów Adwokackich przy ORA w Warszawie. Z ramienia Naczelnej Rady Adwokackiej był wybierany na Krajowe Zjazdy Adwokatury. Arbiter Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Autor i recenzent wielu artykułów w "Palestrze". Za zasługi na rzecz samorządu adwokackiego wyróżniony odznaczeniem „Adwokatura Zasłużonym”. Powszechnie ceniony i lubiany Kolega. 

    Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie we wtorek 21 lutego 2017 roku o godz. 13:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Starych Powązkach.