Zamówienia dotyczące papierowych numerów "Palestry" oraz książek proszę składać za pomocą poczty elektronicznej na adres , podając:

 1. tytuł zamawianej publikacji książkowej lub numer i roczniki zamawianej "Palestry"
 2. liczbę egzemplarzy
 3. dane kontaktowe wraz z numerem telefonu

Dziękujemy,
Zespół redakcyjny "Palestry"

powrót

AKTUALNOŚCI

 • 9. edycja akcji charytatywnej "Prawnicy Chorym Dzieciom"

  w imieniu Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie zapraszamy do przyłączenia się do 9. edycji akcji charytatywnej na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie „Prawnicy Chorym Dzieciom”. To już dziewiąty finał wyjątkowej akcji, w ramach której przedstawiciele wszystkich zawodów prawniczych przekazują darowizny finansowe na zakup sprzętu medycznego dla największej i najbardziej rozpoznawanej w regionie Polski południowo-wschodniej placówki leczniczej dla dzieci i młodzieży.

  Dzięki wsparciu ponad 400 darczyńców, którzy uczestniczyli  w ostatnich ośmiu edycjach tego projektu do szpitala trafiło wyposażenie medyczne o wartości prawie 500 tysięcy złotych. Z ubiegłorocznej zbiórki dofinansowaliśmy zakup wyposażenia medycznego i przygotowania technicznego pomieszczeń w Ośrodku Transplantacji (180 tys. zł). Pozostała kwota (50 tys. zł) została natomiast przeznaczona na zakup zewnętrznych stabilizatorów używanych przez zespół naszych chirurgów ortopedów w czasie operacji wydłużania kończyn oraz stabilizacji złamań. Zestaw ten będzie służyć naszym pacjentom przez kolejne 6 lat.

  Obecna zbiórka trwa do 31 marca 2017 r. Darowizny można przekazywać konto: Fundacja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - O ZDROWIE DZIECKA, ul. Wielicka 265, 30-664 Kraków, numer rachunku: 05 1240 4533 1111 0000 5425 8556 (z dopiskiem „Prawnicy Dzieciom 2017”).

  Jednocześnie zapraszamy do kibicowania drużynom  prawniczym, które tradycyjnie rozegrają turniej piłki nożnej promujący tegoroczną zbiórkę. Rozgrywki odbędą się w najbliższą niedzielę 12.2.2017 r. w ośrodku treningowym FAME Sport w Krakowie przy ul. Dekerta 21 (teren KS Podgórze). Oficjalne rozpoczęcie planowane jest na godzinę 10.00, a zakończenie (wręczanie pucharów i medali) odbędzie się ok. godz. 16.00. Szczegółowe informacje o całej akcji znajdują się na stronie internetowej www.prawnicydzieciom.pl