Zamówienia dotyczące papierowych numerów "Palestry" oraz książek proszę składać za pomocą poczty elektronicznej na adres , podając:

  1. tytuł zamawianej publikacji książkowej lub numer i roczniki zamawianej "Palestry"
  2. liczbę egzemplarzy
  3. dane kontaktowe wraz z numerem telefonu

Dziękujemy,
Zespół redakcyjny "Palestry"

powrót

AKTUALNOŚCI

  • Uchwała Rady m.st. Warszawy w sprawie nadania w Warszawie ulicy imienia adw. Stanisława Mikke

    Na wniosek Naczelnej Rady Adwokackiej radni Warszawy przyjęli uchwałę w sprawie nadania w Warszawie ulicy imienia adwokata Stanisław Mikke. Ulica imienia adwokata Stanisława Mikke położona będzie po wschodniej stronie ulicy Czerniakowskiej w pobliżu Sądu Okręgowego. 

    Adwokat Stanisław Mikke urodził się w Łodzi 11 września 1947 roku. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Po odbyciu studiów wstąpił na aplikację prokuratorską a następnie wykonywał zawód prokuratora. Od 1986 roku wykonywał zawód adwokata.  Wiceprzewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa. Przez lata zaanagażowany w wyjaśnianie i odkrywanie prawdy o zbrodni katyńskiej. Brał udział w pracach ekshumacyjnych w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Autor książki "Śpij mężny w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Wieloletni redaktor naczelny "Palestry". Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, pośmiertnie Krzyżem Komandorskim z gwiazdą.

    Zginął tragicznie w katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.