Zamówienia dotyczące papierowych numerów "Palestry" oraz książek proszę składać za pomocą poczty elektronicznej na adres , podając:

 1. tytuł zamawianej publikacji książkowej lub numer i roczniki zamawianej "Palestry"
 2. liczbę egzemplarzy
 3. dane kontaktowe wraz z numerem telefonu

Dziękujemy,
Zespół redakcyjny "Palestry"

powrót

AKTUALNOŚCI

 • "Problematyka wypadków drogowych" Wojciecha Kotowskiego już do nabycia w formie książkowej

  Od dziś można zamawiac najnowszą książkę stałego współpracownika "Palestry" Wojciecha Kotowskiego pt. Problematyka wypadków drogowych.

  Książka powstała na bazie zamieszczanych od 2008 r. w "Palestrze" opracowań, które zostały na nowo przejrzane, uzupełnione oraz opatrzone obszernym wprowadzeniem.

  Książka wydana została jako tom 1 wznowionego cyklu "Biblioteka Palestry". Do nabycia w redakcji w cenie 36,75 zł.

  W książce dokonano prawnej oceny zdarzeń drogowych dokonywanych przez organy procesowe, w kontekście stopnia trafności formułowanych przez policjanta, prokuratora, adwokata i sędziego – niejednokrotnie z udziałem biegłego z zakresu kryminalistycznej rekonstrukcji wypadków drogowych – wniosków oraz metodyki pozyskiwania dowodów osobowych w toku postępowań karnych, w warunkach pełnej realizacji zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  W opracowaniu Czytelnik znajdzie odpowiedź na pytanie gdzie rodzi się przyczyna popełniania przez organy procesowe błędów w sferze podmiotowej i jak przeciwdziałać temu negatywnemu zjawisku.