Zamówienia dotyczące papierowych numerów "Palestry" oraz książek proszę składać za pomocą poczty elektronicznej na adres , podając:

 1. tytuł zamawianej publikacji książkowej lub numer i roczniki zamawianej "Palestry"
 2. liczbę egzemplarzy
 3. dane kontaktowe wraz z numerem telefonu

Dziękujemy,
Zespół redakcyjny "Palestry"

powrót

AKTUALNOŚCI

 • Konferencja podsumowująca projekt digitalizacji akt postępowań przygotowawczych, Warszawa, 9 grudnia 2015 r.

  Można już oglądać akta postępowań przygotowawczych w postaci cyfrowej. Prokuratura Generalna wdrożyła system digitalizacji akt. Upraszcza on i przyspiesza mechanizm udostępniania danych obywatelom oraz zwiększa efektywność funkcjonowania struktur organizacyjnych prokuratury. Dodatkowo umożliwia szybką wymianę danych z innymi organami ścigania przestępstw oraz wymiaru sprawiedliwości.

  Stworzona infrastruktura informatyczna i oprogramowanie aplikacyjne służą do adaptowania papierowej formy akt na formę cyfrową, przetwarzania danych i ich wykorzystania przez pracowników jednostek wymiaru sprawiedliwości oraz ich udostępnienia odbiorcom ostatecznym projektu.

  Beneficjentem są tu zarówno Prokuratura Generalna i jej jednostki organizacyjne, ale przede wszystkim obywatele i przedsiębiorcy oraz organy współdziałające z prokuraturą w zakresie ścigania przestępstw oraz wymiar sprawiedliwości.

  Od teraz akta każdego postępowania są udostępniane w postaci cyfrowej, w czytelniach poszczególnych jednostek Prokuratury.

  9 grudnia br. zapraszamy na konferencję dotyczącą digitalizacji akt postępowań przygotowawczych. Program konferencji.