Zamówienia dotyczące papierowych numerów "Palestry" oraz książek proszę składać za pomocą poczty elektronicznej na adres , podając:

 1. tytuł zamawianej publikacji książkowej lub numer i roczniki zamawianej "Palestry"
 2. liczbę egzemplarzy
 3. dane kontaktowe wraz z numerem telefonu

Dziękujemy,
Zespół redakcyjny "Palestry"

powrót

AKTUALNOŚCI

 • Nominacja profesorska dla adw. prof. Macieja Gutowskiego, przewodniczącego Kolegium "Palestry"

  31 lipca 2015 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim wręczył akt nominacyjny profesora nauk prawnych przewodniczącemu Kolegium "Palestry" i dziekanowi ORA w Poznaniu adwokatowi Maciejowi Gutowskiemu.

  Profesor Maciej Gutowski urodził się w 1972 r. w Poznaniu. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w 1996 r. oraz studia Master of Laws (LLM) w dziedzinie prawa handlowego w Central European University w 1997r. Od 1997 roku związany z Katedrą Prawa Cywilnego UAM, najpierw jako doktorant, następnie adiunkt wreszcie profesor. Stopień naukowy doktora nauk prawnych ze specjalnością prawo cywilne uzyskał w 2001 r. na podstawie przygotowanej pod kierunkiem naukowym prof. M. Kępińskiego rozprawy pt. „Stosunek prawny opcji”, która została wyróżniona nagrodą w Konkursie „Państwa i Prawa” w 2002 roku. Stopień doktora habilitowanego nauk prawnych uzyskał w 2007 r. na podstawie rozprawy pt. „Nieważność czynności prawnej”. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji w dziedzinie prawa cywilnego, handlowego oraz o charakterze interdyscyplinarnym. Od 2010 r. jest arbitrem w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Egzamin adwokacki złożył w 2001 r. i od tego czasu wykonuje zawód adwokata. Od 2013r. jest Dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu oraz Wiceprzewodniczącym Komisji Legislacyjnej Naczelnej Rady Adwokackiej. Członkiem Kolegium "Palestry" oraz jego przewodniczącym adw. prof. Gutowski jest od 1 stycznia 2015 r.

  Serdecznie gratulujemy!

  Redakcja